Filozofia

Ekologia wyrobów włókienniczych

HK Holding AG sprzedaje tkaniny, które posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Badania te oparte są na międzynarodowych wytycznych oraz spełniają wszelkie wymogi prawne.

Łóżka hotelowe Ekologia wyrobów

Do produkcji naszych łóżek wykorzystujemy tylko drewno z lasów zarządzanych ekologicznie z terenów Niemiec i Austrii, gdyż przywiązujemy dużą wagę do ochrony środowiska.

W pozostałych obszarach naszej działalności stosujemy zasadę „kupuj lokalnie”, gdyż takie działanie pozwala nam dokładnie monitorować jakość naszych dostawców.

Materace i łóżka hotelowe od FBF bed&more – przekonaj się do naszej jakości.

Zmiany klimatyczne i energia

Regularne inwestycje w naszą flotę pojazdów, jak również w maszyny i systemy grzewcze pozwalają nam utrzymać zużycie surowców energetycznych na stałym poziomie pomimo znacznego zwiększenia produkcji. Nasza dystrybucja jest również zarządzana w taki sposób, aby zminimalizować produkcję gazów cieplarnianych czyli między innymi CO2. Jako firma zorientowana na przyszłość, w naszej siedzibie głównej w Neustadt / Aisch (Niemcy) został zainstalowany nowoczesny system fotowoltaiczny z mocą ponad 400 kW.

Zasoby i ochrona środowiska

Jako firma obsługująca międzynarodowy rynek czujemy się zobowiązani do działania odpowiedzialnego i proekologicznego przy produkcji naszych wyrobów. Nasz priorytet to minimalizacja zużycia surowców naturalnych oraz redukcja lub eliminacja negatywnego wpływu na środowisko.